Bachovy esence

foto: Pepa Korbel

Bachovy esence představují přírodní cestu k navrácení harmonie našim emocím, pomáhají člověku zvládat různé negativní emoce. 

Popis jednotlivých esencí a jejich účinků najdete ZDE.

Jsou také vhodným doplněním kineziologie One Brain

Užíváním Bachových esencí dochází k uvolnění starostmi a strachy zablokované energie, která tak může být znovu uvedena do pohybu. Bachovy esence nám pomáhají vyrovnat se s tím, co nás trápí a otevírají nám nový pohled na sebe i na svět kolem nás, pohled nezatížený našimi minulými zážitky a emocemi.

Bachovy květové esence tvoří 38 esencí připravených z květů nejedovatých bylin a stromů. Nemají žádné vedlejší účinky, mohou je užívat i děti a těhotné či kojící ženy. 

Svým klientům míchám Bachovy esence přímo na míru. Svalovým testem (používaným v metodě kineziologie One Brain) vybereme nejvhodnější složení esencí, které nejlépe podpoří zdárné řešení konkrétního problému. Bachovy esence doporučuji k dlouhodobému užívání, ale podávám je také v rámci kineziologického sezení, pokud to daná situace vyžaduje.

Bachovy esence pomáhají např. při strachu ze známých či neznámých věcí, panice, hysterii, nejistotě, sklíčenosti, beznaději, mentálním i fyzickém vyčerpání, zlosti, hněvu, žárlivosti, nenávisti, apod. Velice vhodné je jejich užívání při pocitech nedostatečné sebedůvěry, při sebeobviňování, při přílišné kritičnosti nebo naopak při nadměrném idealizování. Jsou vhodné i pro osoby, které myšlenkami žijí v minulosti nebo ve svém světě. Dokáží pomoci jak lidem nerozhodným a neustále váhajícím, tak i lidem výbušným s prudkými reakcemi, netolerantním, autoritativním, manipulativním atd. Neocenitelnou úlohu mají při zpracování šoku či traumat. Oblastí, kde mohou pomoci, je opravdu mnoho.

Dr. Edward Bach se ve 30. letech minulého století věnoval homeopatii a později vynalezl a vyzkoušel vlastní systém léčení přírodními prostředky - esencemi. Věřil, že nemoc jako taková je důsledkem emocionální nerovnováhy v člověku a že nezpracované emoce mohou vyvolat nemoc.