14 - vřes obecný

23.10.2018

Skotský vřes je indikován lidem, kteří jsou naprosto zabráni sami do sebe, jsou posedlí svými problémy a starostmi. Neradi jsou sami, protože stále potřebují komukoli na počkání vyprávět o svých starostech. Hovoří blízko do tváře svému posluchači a v angličtině se jim říká "knoflíkové dírky" právě proto, že se na svého posluchače lepí. Nenechají druhou osobu povídat o svých potížích, neboť ty ho nezajímají. Jeho/ji zajímá pouze on/ona. Z toho důvodu se jim lidé vyhýbají, protože nejsou schopni se vcítit do jiné osoby, pouze by brali, ale nejsou ochotni dávat.

I tento stav (podobně jako stav čekanky obecné může být způsobený nedostatkem lásky v dětství.

Pomáhá odpoutat svou mysl od sebe a přemýšlet o jiných důležitých problémech.

vřes obecný (Calluna vulgaris)

Negativní kritéria (pro indikaci): Soustředění se na sebe, upovídanost, egocentrismus, neschopnost být sám - osamělost. Pozornost je soustředěna na sebe sama a své nemoci, upovídanost, tento typ mluví hlasitě, nemá rád samotu, vyžaduje pozornost, chová se jako "malé dítě" potřebující publikum.

Pozitivní kritéria (pro terapii): Esence podporuje schopnost naslouchat druhým lidem. Schopnost naslouchat, vcítit se do situace druhých, pomáhat, respektovat jiný názor.

Život znamená dávat i brát.