15 - cesmína ostrolistá

23.10.2018

Cesmína se používá na vztek, který přechází v nenávist, na pocity žárlivosti a zášti. Stejně jako listy cesmíny i negativní stav této esence je pichlavý, bodavý. Tento stav může být výsledkem nedostatečné nebo chybějící lásky v dětství. Lidem, kteří ji potřebují, schází schopnost milovat. Mohou být necitelní až krutí či násilní. 

Je to vynikající esence pro děti, které žárlí na svého sourozence.

V pozitivním stavu se jedná o člověka, který je schopen skutečně milovat a za svou lásku nic nežádat. Dr. Bach o cesmíně napsal: "Cesmína nás chrání před vším, co není Vesmírná láska. Cesmína otevírá srdce a sjednocuje nás s Božskou láskou."

Pomáhá zvládnout žárlivost, závist, nenávist, pomstu a podezíravost.

cesmína ostrolistá (Ilex aquifolium)

Negativní kritéria (pro indikaci): Závist, žárlivost, pocit nenávisti, odplata, podezření, různé formy rozčilování, vztek. Žárlivost, nedůvěra, nenávist, pocity závisti na všech úrovních, "zavřené srdce", touha vlastnit partnera, představa, že se musí změnit druzí.

Pozitivní kritéria (pro terapii): Esence chrání před vším, co není láska. Otevírá srdce a spojuje nás s opravdovou božskou láskou. Otevřené srdeční centrum, bezpodmínečná láska, vnitřní harmonie, pochopení svých citů.

Jsem světlo a láska.