22 - dub letní

23.10.2018

Člověk typu dubu je normálně velice silný a vytrvalý, jako dub. Má tendenci přehlížet svou únavu, nemoci a strasti. Pokud se necítí dobře, nepřestává usilovat o své zdraví, bojuje. Je-li potřeba někomu pomoci a on onemocní, vyčítá si to a snaží se i přes to udělat cokoli, co by dotyčnému pomohlo. Nedovolí si odpočnout, pokud má nějakou práci, která se má udělat.

Esenci dubu takováto osoba potřebuje pouze tehdy, když zašla příliš daleko v přehlížení svých potíží a trpí depresemi, frustrací a jinými stresovými symptomy. Tato esence mu navrátí jeho přirozenou sílu a vytrvalost.

Pomáhá znovu získat sílu.

dub letní (Quercus robur)

Negativní kritéria (pro indikaci): Bojuje dál i přes vyčerpanost, bojuje proti velkým potížím bez ztráty naděje či úsilí, neochvějná výdrž. Typ poraženého a vyčerpaného bojovníka, který se nikdy nevzdává, přepracovanost, neschopnost odpočívat, člověk pracuje i za ostatní.

Pozitivní kritéria (pro terapii): Esence vnáší radost a spontánnost do zaběhnutých kolejí. Vytrvalost, síla, schopnost překonávat překážky, pracovitost, svědomitost, spolehlivost.

Zvládám všechny životní překážky.