Reiki

Co je Reiki a jak může pomoci?

Reiki je forma alternativní medicíny, která vychází z východních filozofií. Za zemi původu je považováno Japonsko, a jako ten, kdo metodu Reiki na začátku 20. století popsal, je označován Mikao Usui. Tato metoda nepřímo volně navazuje na starší léčebné metody známé už několik tisíc let. 

REI = životodárný, univerzální; KI = energie, Reiki tedy v překladu znamená univerzální léčivá energie.

Při práci s Reiki jde tedy o práci s energií. Energii je možné předávat přikládáním rukou nebo na dálku za použití konkrétních symbolů. Reiki působí na tělesné i duševní úrovni, dokáže uvolnit blokády, které brání plynulému toku energie v těle.

léčení pomocí Reiki (foto: Pepa Korbel)

Někdy je účinnost Reiki dobré podpořit vhodnou stravou a pohybem.  Člověku, který se nehýbe, se zpomaluje metabolismus a energie přestává proudit, což má za následek, obezitu, nemoci, únavu, špatný spánek apod.  individuálně dotestovávám vhodnost potravin pro konkrétního klienta pomocí kineziologie One Brain

Reiki vede k rozvoji osobnosti, uvědomování si svobodné vůle i zodpovědnosti za svůj život, i k jednotě s přírodou a lidmi.  


Energie Reiki výborně působí i na zvířata či rostliny. 

Zkušenosti s Reiki jako podpůrnou metodou léčby

Energii Reiki předávám jako doplňkovou léčbu k podpoření klasické léčby. Osobně mám velmi dobré zkušenosti s použitím Reiki jak při méně závažných potížích (např. při podpoře hojení drobných ran a odřenin u vlastních dětí), tak i při závažném onemocnění, jakým je např. rakovina.  V tomto konkrétním případě byla daleko lépe snášena chemoterapie a tělo se po operaci dalo nečekaně rychle do pořádku, což potvrdili i lékaři, kteří se o daného pacienta starali. 

Často při odstraňování bloků používám i další techniky, např. kineziologií One Brain nebo konstelace, čímž je možné předejít nežádoucímu opakování daného problému.