9 - plamének plotní (bílá lesní réva)

23.10.2018

Člověk v negativním stavu Bílé lesní révy je duchem nepřítomný, žije si ve svém vlastním světě fantazie a sní o lepších zítřcích. Nerad se hádá a než by se dostal do konfrontace, uteče do svého světa. Zapomíná a nepamatuje si detaily právě díky tomu, že není dostatečně přítomný. Snadno usíná, spí dlouho a i během dne je ospalý. Často ji potřebují ženy, které nemohou otěhotnět. Velice touží po dítěti a představují si, jaké to bude, až se jejich dítě narodí, jenomže nejsou dostatečně přítomné, aby mohly otěhotnět. Mají spoustu nápadů i talentů, ale nejsou dostatečně uzemnění, aby je mohly uskutečnit. Užívání Bílé lesní révy jim pomůže vrátit se zpět na zem, do přítomnosti a své vzdušné zámky budovat na zemi.

Žije v budoucnosti což je jeho zásadní odlišnost od Zimolezu kozího listu. Ten také nežije v přítomnosti, avšak v minulosti.

Protože pomáhá harmonizovat mdloby, pocity na omdlení i bezvědomí, je jednou z pěti esencí, z nichž se skládá Krizová esence (Rescue Remedy).

Pomáhá zvládnout pocit slabosti a mdloby.

plamének plotní (Clematis vitalba)

Negativní kritéria (pro indikaci): Zasněnost, nedostatečný zájem o přítomnost, netečnost, denní snílkovství. Nepozornost, denní snění, únik z reality do světa snů a fantazie, roztěkanost, nekoncentrovanost, sklon k omdlévání, studené ruce a nohy.

Pozitivní kritéria (pro terapii): Esence otevírá tvůrčí sílu a pomáhá realizovat vlastní představy. Schopnost žít v realitě, tvůrčí idealismus, tvořivost, bohatá inspirace v umělecké oblasti..

Jsem tady a teď.